Dovoz a montáž

Protože všechny žumpy máme skladem, umíme vám žumpu dodat maximálně do 10 dnů, vše však záleží na dohodě.
Samozřejmě betonovou žumpu vyrobíme, dovezeme a namontujeme přímo u vás, kdekoli v České republice.
Žumpu vám dovezeme na našem nákladním vozidle, které je vybaveno hydraulickým ramenem, pomocí kterého vám žumpu umistíme do připravené jámy. Není zapotřebí žádného jeřábu. V případě špatného přístupu se žumpa (nádrž) skládá na nejbližší přístupné místo.
Montáž provedeme hned při dovozu. Čas montáže záleží od různých okolností ale běžný čas doba činí přibližně 30 minut.
Délka vozu je přibližně 10,5 m a šířka 2,7 m. Doporučená šířka komunikace při rovném průjezdu je minimálně 3 metry.

Žumpa

Ano, žumpy máme vyrobené a čekají na skladě.
Pro běžný rodinný dům s troj až šestičlennou rodinou doporučujeme žumpu o objemu 10 až 12 m3.
Záruka je samozřejmostí, kvalitu žumpy a její vodotěsnost dokazuje i certifikát, který k žumpě dostanete. Délka záruky činí 24 měsíců.
Certifikát dostanete při převzetí a zaplacení žumpy. Certifikát si odložte, protože je potřebný při kolaudaci nových staveb.
Průměrná tloušťka jednotlivých stěn betonové žumpy je 10 až 12 cm.

Co a jak

Před tím, než vám žumpu dovezeme, je třeba, abyste měli pripravenou stavební jámu (vykopanou a spodek jámy vysypaný jemným štěrkem nebo pískem, cca. 10 cm) a zpřístupněnou příjezdovou cestu. Nedoporučujeme používat makadam nebo štěrk hrubší frakce jako 32-60, hrubší frakce může způsobit poškození žumpy.
Rozměr jámy závisí na tom, jak velkou žumpu si zakoupíte. Je třeba, aby jáma byla o 25 cm větší na každé straně žumpy. Rozměry stavebních jam najdete i v tabulce. Jednokomorové žumpy Dvoukomorové žumpy
Po ukončení našich prací je třeba nechat montážní pěnu dobře zaschnout a následně oříznout. Ořezanou montážní pěnu je třeba promazat flexibilním lepidlem. Žumpu není vhodné ihned po osazení zasypat zeminou, je třeba počkat dokud lepidlo nezaschne.
Na obsypání žumpy stačí obyčejná zemina. Není třeba nic betonovat
Otvor pro připojení potrubí nepřipravujeme, protože každému vyhovuje na jiném místě. Otvor je třeba si vytvořit sám, nejlépe ve vrchní části žumpy. Potrubí lze zapojit i do komína.

Objednání

Objednání je jednoduché, stačí zavolat na tel. č. 723 997 959 nebo nám zanechte zprávu na e-mail: info@dobrezumpy.cz.
Platit můžete buď převodem na účet, avšak je třeba zaplatit předem. Nebo druhá možnost je zaplatit v hotovosti při dovozu (na dobírku).

Reklamace

Po ukončení našich prací je třeba nechat montážní pěnu dobře zaschnout a následně oříznout. Ořezanou montážní pěnu je třeba promazat flexibilním lepidlem. Žumpu/nádrž není vhodné ihned po osazení zasypat zeminou, je třeba počkat dokud lepidlo nezaschne.